+36 20 941 3833        info@meetingmyself.hu

SZÉP KÁRTYA ELFOGADÓHELY

Egyéni Relaxjóga

Ez egy egyéni stresszoldó foglalkozás

Mit nyújt számodra?

– koncentrációs képesség növelő
– légzéskontrollt, helyes légzést
– a stressztűrőképesség fokozódását
– az idegrendszer ellazul, feltöltődik, idegerősítést
– belső nyugalomat, mely segít a napi helyzetek megoldásában
– nyugodt alvást, alvászavarok kiegyensúlyozását
– praktikus, egyedül végezhető gyakorlatok elsjátítását
– relaxációs képesség aktíválását, relaxációs technikákat, relaxációelméletet
– aktuális állapotaid felismerését, tudatosítását
A Belső nyugalom gyakorlatai workshop anyagából állítok Neked össze személyre szabott
gyakorlatokat, életvezetési szempontokat. Ajánlom legalább 2×2 vagy 3×2 órában, hogy legyen alkalmunk a hétköznapi gyakorlásod, a változtatások és megélések visszacsatolására, így be tud épülni a mindeannapjaidba.

Az egyéni foglalkozásokat Szentendrén tartom.
Egyeztessünk, hívj nyugodtan egyéni időpontért a 06 20 941 3833 számon!

Relaxjóga 3×3 óra – A belső nyugalom gyakorlatai

Aktuális időpontért kattints ide! vagy kérésre, megrendelésre is szervezek max. 15 fő részére.

Mit jelent mindez?

Harmonikusnak, kiegyensúlyozottnak lenni és jól érezni Magad a bőrödben – erre kínál lehetőséget a workshop!
Felébreszted a relaxáció és egyensúly képességét, ezáltal minél gyakrabban leszel képes kapcsolódni a belső nyugalomhoz.
Egyszerű, praktikus, könnyen elsajátítható idegerősítő és idegrendszerhangoló gyakorlatok és relaxációs technikák többszöri ismétlését, melyek a mindennapi életben (irodában, járművön, sorban állva, stb.) is könnyen végezhetők.

Mit nyújt a Relaxjóga?

– koncentrációs képesség növelő
– légzéskontrollt, helyes légzést
– a stressztűrőképesség fokozódását
– az idegrendszer ellazul, feltöltődik, idegerősítést
– belső nyugalomat, mely segít a napi helyzetek megoldásában
– nyugodt alvást, alvászavarok kiegyensúlyozását
– praktikus, egyedül végezhető gyakorlatok elsjátítását
– relaxációs képesség aktíválását, relaxációs technikákat, relaxációelméletet
– aktuális állapotaid felismerését, tudatosítását

Miben más a Workshop, mint egy jógaóra?

– ez egy műhelymunka, ahol kérdezhetsz
– sorrendben a gyakorlást mindig az elmélet követi
– a gyakorlatok egymásra épülnek, a köztes otthoni gyakorlást személyreszabottan megbeszéljük
– a workshopról emlékeztető jegyzetet kapsz, nem csak élményt, tudást is vihetsz haza

Vélemények

“Életem nagyon sűrű időszakában megadatott nekem, hogy négy péntek este lecsendesedjek.
Nagyon régen nem tapasztaltam a csendet, először zavarba is jöttem tőle – hallom a másik ember szuszogását! Idegen emberét, szokatlan, nehéz túl lépni rajta, a harmadik alkalomra sikerült – de addigra már nem is voltak idegenek. Lehetőséget kaptam a befelé fordulásra.
Tudatosabban kellett volna készülnöm a “befogadásra”, nem beesni és épphogy elhessegetni az élet gondjait. A mozgás örömét átélnem mindig jó. Felszabadultam legalább néhány órára és kaptam egy iránymutatást.
Kevéssé élünk a jelenben –  azóta sokszor gondolok erre…”  
                                                                                                                                                   Móni (Stresszoldó workshop) 

 

„Az elmúlt évek, évtizedek alatt folyamatosan ellenálltam a kísértésnek, hogy beiratkozzam bármilyen típusú mozgásórára. Ááá, én képtelen vagyok lemenni alfába, mert nekem állandóan pörög az agyam, felesleges ilyenekkel próbálkoznom. Ezzel ki is pipáltam ezt a projektet.
Mígnem olyan élethelyzetbe kerültem, amikor döntenem kellett, hogy vagy megpróbálok erőt venni magamon, és megtanulni az ellazulás technikáját, vagy kénytelen leszek nyugtatókat, altatókat szedni, hogy éjszakánként kicsit is pihenni tudjak, napközben pedig teljes emberként működni. Mivel a gyógyszerszedésnek nem vagyok nagy híve, ezért úgy döntöttem, megpróbálom a relaxációt egy képzett oktató irányítása mellett.
A foglalkozások letisztultsága, csendje volt rám elsőként nagy hatással. Az, hogy gyakorlatilag azonnal, magától született meg egyfajta belső béke. Nem zavart, hogy körülöttem csak nők vannak, nem zavart, hogy olykor kifejezetten bénának éreztem a mozgásomat, mert segítő és családias volt a légkör. Az oktató személye volt a kulcs mindehhez, nemcsak a tudása, de a kisugárzása is. Módszertant kínált, lexikális tudással látott el, és mint egy jó szülő, vigyázva kísérte bizonytalan kezdő lépéseimet.
A hangszín is fontos szerintem ahhoz, hogy megtörténjen a csoda az olyan lazulásra képtelen embereknél, mint én: előfordult, hogy szépen elaludtam.
Alapvetően persze én magam nem változtam semmit; inkább megtanultam valamit. Azt, hogyan szeressem magamat annyira, hogy ne akarjam mindenáron beteggé tenni a testemet, lelkemet.
Ehhez kaptam eszközöket a tanfolyamon – nagyon hálás vagyok érte.”
                                                                                                                                                      Artin (Stresszoldó workshop) 

 

„A relaxáció idején pihe puha takaró alatt kényelmesen feküdtünk. Számomra is meglepő módon elég jól el tudtam magam lazítani, sőt két alkalom után éjszaka is jól aludtam! Már ezért a két jó alvásért is megérte elmenni!
Úgy gondolom, iskolában kéne tanítani az energetizálást, valamint az ellazulást, mert milyen jól jöttek volna ezek az apró trükkök vizsgaidőszakban vagy a szoptatás idején.
Az oktató beszédéből érződik a komoly tudás, ez nagyon jó volt, mert annál nincs rosszabb, mint amikor az előadó nem tudja vagy nem teljesen hiszi amit mond.
Bárkinek szívből ajánlom egy ilyen jellegű életvezetés elvégzését, csak tanulhatunk belőle!”
Évi (Stresszoldó workshop) 

 

“Nem gondoltam, hogy ennyire látszik rajtam a jó érzés a meridiánsimítások kapcsán. Ez a momentum, ami legelőször előjön, –  mint emlék –  amikor a workshopra gondolok!
A természetesség érzetemhez nyilvánvalóan még hozzájárult az oktató jelenléte.
A tanfolyam anyagát nagyon jól összeállítottnak éreztem, követhetőnek és szerethetőnek. Aki elhatározásra jut és megteremti az időt, az sok használható segítséget kaphat és rövid idő alatt rengeteg hasznos gyakorlathoz és információhoz juthat! Nagyon jó volt a különböző hosszúságú technikákat megismerni, ami csökkenti az emberben a folytonos lelkiismeret furdalás érzését!”
Erika (Stresszoldó workshop) 

 

A relaxációról

A relaxáció fogalma kb. 800 éves, francia jogi kifejezés: elengedni a rabot, a béklyóban töltött állapot elengedése. Innen ered a ma használatos relaxált állapot jelentése: elengedni a testet, a lelket “rabságban” tartó szorongást, félelmet, feszültséget és káros gondolatok özönét.
A relaxáció maga az ellazultság, nyugodság, elengedettség állapota. Potenciája óriási.
A relaxációt nem lehet akarni, csak átadni magunkat a relaxációnak. A relaxáció egy képesség, a többi képességhez hasonlóan ez is elsajátítható. Néhány alkalom után mindenki képes nem csak testileg, de az elméjében is ellazulni. Fontos a saját élmény, a mélyülő tudatállapot megtapasztalása. A relaxáció alatt a fizikai ellazításon túl az idegrendszer ellazítása és feltöltése is megtörténik, az idegrendszer stabilizálódik.
Idegrendszerünk az a testi “szerv”, ami képes érzékelni az izgalmakat, az örömöt és a fájdalmat. Rendkívül érzékeny és kiválóan mutatja “tulajdonosa” fejlettségét. Ha az ember békés, nyugodt, kiegyensúlyozott életet él – és törkszik is erre – , akkor az idegrendszere stabil, erős és jól fel tudja dolgozni az élet szinte minden nehézségét. Vagyis képes gyorsan helyreállítani a lelki nyugalmát és nehezen billenthető ki belőle. Ha viszont valaki nyugtalan, zaklatott, erős külső hatásokban “gazdag” életet él, akkor idegrendszere legyengül, labilissá válik, azaz nem tud uralkodni önmagán: érzésein, indulatain, vágyain, s azok átveszik az irányító szerepet az életében. Belső nyugalmát, egyensúlyát egyre kevésbé tudja megtartani, így kiszolgáltatott játékszerévé válik minden – erősebb hatást kiváltó – külső körülménynek: időjárási frontoknak, a rossz híreknek, félelmeknek, stb..
Aki tartósan elveszti kiegyensúlyozottságát, belső nyugalmát, az igazi énjét veszíti el, hiszen nem tud úgy reagálni a külső eseményekre, ahogyan ő szeretne, csak úgy, ahogy az ösztönei, indulatai megengedik. Ez pedig szélesre tárja a kaput az összes pszichés megbetegedés előtt.
Selye János kutatásai voltak az elsők, melyek a psziché és test kapcsolatát kezdték tudományosan vizsgálni. Selye stresszelmélete (1930-as évek) szerint a stressz nem egyszerű betegség, betegségsorozatok elindítója is lehet.
Ezért ajánlom szeretettel a relaxációs módszereket, mint az idegrendszer ideális karbantartóit.

A relaxáció hatásai:

– Csökkenti a stresszreakciót, a stressz egyetlen természetes ellenszere.
– Tudatosabbá tesz a stressznek a testre és az elmére gyakorolt hatásaival szemben.
– Tudatosul a helyes légzés.
– A jelen érzése fokozódik.
– Pihentető, regeneratív.
– A test ellenállóképesége javul.
– Növeli az önbizalmat.
– Nyugodtabb alvást biztosít, az esetleges alvászavarok javulnak.
– Életszemlélet változást hoz, negatív gondolatok áthangolódnak.
A figyelem irányíthatóvá válik pl. gyógyulásra, pozitív gondolatokra.
– Türelmet hoz.
– Segíti a tanulási folyamatokat.
– Összehangolja a két agyféltekét.
– Teljes testi – lelki megújulást hoz: 20 perc relaxáció kb. 2 óra alvásnak megfelelő
pihenést nyújt a szervezetnek.
– Nő a szervek oxigénellátottsága.
A megnövekedett endorfinszint kellemes közérzetet ad.

1200 625 Lengyel Kriszta

Hívja most!